Články

Stárnutí magnetů – realita nebo fikce

Články - Principy magnetismu

Sobota, 25 Březen 2017 11:57

Často se setkáváme s otázkou, jak dlouho vydrží „síla“ magnetu nebo zda lze obnovit magnet, který časem zeslábl. Pro někoho je naopak magnet zdrojem nevyčerpatelné energie, případně vhodným nástrojem pro vytvoření perpetum mobile. Jak to tedy ve skutečnosti s životností magnetu je?

Číst dále: Stárnutí magnetů – realita nebo fikce

 

Neodymové prstence s radiální orientací

Články - Motory s permanentními magnety

Pondělí, 31 Srpen 2015 18:15

Požadavky konstruktérů i uživatelů v oblasti automatizace, robotizace, automobilového průmyslu na zvyšování výkonu elektrických pohonů zároveň se zmenšováním jejich rozměrů způsobují velký rozvoj motorů s permanentními magnety (dále PM motory) ze vzácných zemin, zejména typu FeNdB. Jedná se o stejnosměrné komutátorové motory (Brushless DC motors), střídavé synchronní motory, krokové motory, aj.

Číst dále: Neodymové prstence s radiální orientací

 

Magnetické hračky na gymnáziu

Články - Zajímavosti z magnetismu

Pondělí, 09 Únor 2015 18:38

Magnetismus a magnety jsou jednou z kapitol, které se vyučují na základních a středních školách v rámci předmětu Fyzika. Celá řada učitelů fyzikální jevy vysvětluje pouze ústně, bez jakýchkoliv praktických pokusů, které by si studenti mohli následně také vyzkoušet. Paní Mgr. Kateřina Lipertová, která vyučuje fyziku a matematiku na Církevním gymnáziu v Plzni přistupuje ke svým hodinám fyziky jinak. Například nyní její primáni vystavují ve škole magnetické hračky, které si sami vyrobily.

Číst dále: Magnetické hračky na gymnáziu

 

Jak silné magnetické pole vytváří magnetická rezonance?

Články - Zajímavosti z magnetismu

Sobota, 06 Prosinec 2014 14:25

Pomocí technologie magnetické rezonance lze zobrazovat stav vnitřních orgánů a dalších oblastí těla. Tyto zobrazení se získávají na základě velkého magnetického pole a vysokofrekvenčního elektromagnetického vlnění. Jak opravdu silné magnetické pole je vidět na následujícím videu.

Číst dále: Jak silné magnetické pole vytváří magnetická rezonance?

 

Může dojít k přepólování magnetického pole země?

Články - Zajímavosti z magnetismu

Sobota, 01 Listopad 2014 16:27

Samotná zeměkoule disponuje severním a jižním magnetickým polem. V minulosti došlo k přepólování severního a jižního pólu. Naposledy se tak stalo před 780 000 lety. Vědci a geofyzici, kteří zkoumají magnetické pole tvrdí, že na základě posledních výzkumů může dojít k dalšímu přepólování dříve, než se čekalo.

 

Číst dále: Může dojít k přepólování magnetického pole země?

 

B.A.D Magneticts - diverzifikace výroby nejen v magnetických systémech

Články - Firmy

Úterý, 18 Březen 2014 21:41

Na českém trhu je celá řada společností zabývající se magnetickými systémy. Ovšem ne všechny tyto firmy magnetické systémy také skutečně vyrábějí a ne všechny v případě potřeby jsou schopny repasovat již nefunkční magnetický upínač. Jedou z firem, která to naopak dokáže je i firma B.A.D. Magnetics pana Jana Hrůzy.

Číst dále: B.A.D Magneticts - diverzifikace výroby nejen v magnetických systémech

 

Strana 1 z 5

«ZačátekPředchozí12345DalšíKonec»

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 16 
Copyright © 2018 Magnetic Portal - informační portál o magnetismu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.