Trápí Vás nějaký problém v rámci magnetismu? Je třeba zefektivnit výrobu pomocí magnetického upínání, manipulace nebo naopak se potřebujete magnetismu zbavit? Využijte naši magnetickou poradnu. Na uvedené dotazy Vám odpoví odborníci na tuto problematiku v rámci tuzemska.

ing. Tomáš Zmrzlík

Chcete nám položit dotaz? Použijte náš kontaktní formulář, Vaše odpověď se po zpracování objeví v naší Magnetické poradně.

Pracuji s magnety - škodí mi to zdraví?

Magnetická poradna - Otázky a odpovědi

Dobry den,

mám jeden dotaz - pracuji s magnety rozměry: tloušťka 2cm, délka 5cm, šířka 3cm. Bohužel nevím, jaký je to typ magnetu. Připevňuji šablony na zrcadla a pískuju na ně ornamenty. Chtěl bych se zeptat, jestli to neškodí zdraví, jsem totiž vrcholový sportovec triatonu. Pracuji už s magnety 6 let.

Předem dekuji za odpověď.

N.S. Domažlice

Odpověď naleznete v pokračování článku

 

 

Dobrý den,

vliv magnetismu, který by škodil zdraví, není dokázán. Z tohoto důvodu bych se práce s magnety nebál. Magnetismus se využívá v celé řadě oborů (strojírenství – břemenové magnety, magnetické upínače; zdravotnictví – magnetická rezonance apod.)

Lidem, kteří mají kardiostimulátor, je zakázáno pracovat s magnety. V tomto případě by mohl magnetismus negativně ovlivnit chod tohoto přístroje.

Případné zdravotní problémy můžete mít ze samotného pískování. Kdy pracujete v prostředí, kde ve vzduchu poletují drobné částečky skla či magnetů a které přes roušku asi dýcháte.

S pozdravem

Tomáš Zmrzlík

Přihlášení uživatele

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 21 
Copyright © 2018 Magnetic Portal - informační portál o magnetismu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.